Kontakt

Bartosz Podolski
tel. kom. (+48) 790 635 066
tel. kom. (+48) 667 571 900
biuro@opiekagroby.eu
NIP 9562111407


« powrót
Media o nas
Rośnie zainteresowanie profesjonalną opieką nad grobami

Nowości, Piątek 14.10.2011

Profesjonalna opieka

Już od kilku lat pomoc w dbaniu o nagrobki oferują profesjonalne firmy. - Działamy od trzech lat i mimo że konkurencji nie brakuje, zgłasza się do nas coraz więcej klientów - mówi Bartosz Podolski, z firmy „Opieka nad Grobami”. - Mamy pod opieką nagrobki z Torunia i okolic. W mieście na wszystkich praktycznie cmentarzach. Sporo ludzi prosi o jednorazowe wysprzątanie właśnie przed Wszystkimi Świętymi. Za usunięcie zwiędłych liści i kwiatów, przepalonych zniczy, zagrabienie, bez mycia trzeba zapłacić ok. 35 zł. Koszty odświeżenia liter i całego nagrobka są bardziej zróżnicowane. Cena zależy m.in. od tego, czy można to zrobić na cmentarzu, czy trzeba demontować pomnik.

Jak dodaje Bartosz Podolski, najbardziej zaniedbane są groby zmarłych, których bliscy mieszkają daleko, przede wszystkim za granicą.

- Bywa, że zgłaszają się do nas na odległość, nie widząc wcale mogił. Robimy zdjęcia i na tej podstawie ustalamy zakres prac. Często tacy klienci są załamani stanem mogił i proszą o dalszą, już stałą nad nimi opiekę. Niektórzy z takich osób nawet na Wszystkich Świętych nie przyjeżdżają, by odwiedzić groby. Ci, którzy zamawiają usługę i docierają 1 listopada, nie muszą się martwić, że zastaną grób w opłakanym stanie. Nie muszą zabierać ze sobą narzędzi, wynosić śmieci, gdy inni się modlą.

Zapraszm do przeczytania całego artykułu.


« powrót
Copyright © 2020 podolskiisyn Bartosz Podolski
Newsletter